Zdrowie naszych dzieci

UWAGA GRYPA

Grypa to choroba szerząca się drogą kropelkową, a placówki nauczania i wychowania są miejscem, gdzie ryzyko przenoszenia wirusa jest bardzo duże.  Szkoła, przedszkole jest miejscem, w którym uczniowie przebywają w bliskiej odległości, dlatego choroby szerzące się drogą kropelkową, mogą przenosić się szczególnie łatwo. Chorzy uczniowie czy dzieci uczęszczające do przedszkola mogą też stanowić źródło zakażenia dla członków swoich rodzin oraz innych osób, z którymi kontaktują się w życiu codziennym.

W okresie zwiększonej zachorowalności na grypę, należy szczególnie pamiętać o zasadach dotyczących zarówno zdrowego stylu życia, jak też prostych czynnościach higienicznych, które mogą uchronić przed zachorowaniem. Jednym z elementów profilaktyki grypy jest propagowanie szczepień ochronnych przeciw grypie. Według WHO to właśnie dzieci od 6. miesiąca życia oraz osoby starsze, osoby przewlekle chore, oraz kobiety ciężarne powinny być szczepione przeciw grypie w pierwszej kolejności.

Podkreślić należy jak ważne jest ustalenie zasad i porozumienie z rodzicami na wypadek pojawienia się niepokojących objawów u dziecka. W takim wypadku należy uświadamiać i przypominać o konieczności pozostawianie takiego dziecka w domu.

RODZICE  - PRZECZYTAJCIE:

obalamy_mity_grypowe_wyd_ii.pdf